Przekazanie pracownikowi informacji PIT-11 za pomocą środków komunikacji elektronicznej w postaci wiadomości elektronicznej z podpisem elektronicznym, z wykorzystaniem zabezpieczonej platformy internetowej, oraz dysponowanie dowodem faktycznego przekazania i doręczenia podatnikowi wiadomości elektronicznej, którą przesłano PIT-11, nie stanowi o realizacji obowiązku przez płatnika, zgodnie z art. 39 ust. 1 ustawy o podatku od osób fizycznych. Do tego wymagana jest jeszcze zgoda pracownika/zleceniobiorcy na przekazanie informacji PIT-11 drogą elektroniczną.
PIT-11 przekazany przez emaila – wyłącznie za zgodą pracownika
Kategoria: Kadry i płace w jsfp
Data: 27-02-2018 r.
Żeby wysłać pracownikowi rozliczenie roczne PIT-11 drogą emailową, potrzebujemy jego zgody na taką drogę dostarczenia dokumentu. Przedstawiamy najnowszą interpretację Krajowej Informacji Skarbowej.
Bez znaczenia pozostaje forma zgody (pisemna bądź ustna, a nie raport z logowania się podatnika do platformy internetowej).
Źródło:
- Interpretacja Krajowej Informacji Skarbowej z 12.01.2018 r. (0114-KDIP3-3.4011.438.2017.1.JK2).
Czytaj także w PortaluFK:
Zobacz także:
Tagi: pit 11
Polecane produkty
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Nie masz konta? Zarejestruj się »