Uproszczone sprawozdanie może złożyć organizacja, która w roku obrotowym osiągnęła przychód nieprzekraczający 100.000 zł. Ze wzoru uproszczonego sprawozdania wynika, że chodzi tu o przychody z tytułu:
Które OPP mają prawo złożyć uproszczone sprawozdanie merytoryczne
Sprawozdanie merytoryczne dotyczy zasadniczych aspektów działalności OPP i pozwala zorientować się m.in. w przedmiocie i zakresie finansowym prowadzonej działalności, wysokości przychodów, kosztów i gospodarki finansowej, a także struktury współpracowników. Do 15 lipca 2016 r. OPP muszą opublikować sprawozdanie za 2015 rok na stronie internetowej urzędu obsługującego ministra pracy. Niektóre jednostki mają prawo sporządzenia uproszczonego sprawozdania merytorycznego.
-
działalności pożytku publicznego (nieodpłatnej i odpłatnej),
-
działalności gospodarczej,
-
pozostałych przychodów (w tym finansowych),
-
dotacji ze źródeł publicznych,
-
darowizn otrzymanych od osób fizycznych i prawnych,
-
środków z 1% podatku dochodowego.
-
dane o organizacji pożytku publicznego;
-
opis prowadzonej działalności pożytku publicznego i działalności gospodarczej wraz z podaniem kodów PKD;
-
ogólne informacje o uzyskanych przychodach i poniesionych kosztach;
-
podstawowe informacje o zatrudnieniu oraz kwocie wynagrodzeń i członkach oraz wolontariuszach;
-
informacje o uzyskanym przychodzie z 1% PIT, sposobie wydatkowania tych środków, poniesionych kosztach administracyjnych, działalności zleconej przez organy administracji publicznej, korzystaniu z uprawnień, przeprowadzonych kontrolach.
art. 23 ust. 6c i 6d ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jedn.: Dz.U. z 2016 r. poz. 239).
Zobacz także:
Tagi: płynność finansowa
