Opel Corsa C – opinie, doświadczenia, na co warto zwrócić uwagę

Autor: Duda Daniel
Data: 23-09-2012 r.

Małe, zwinne, miejskie auto jakim jest Corsa C dedykowane dla singli jak również młodego małżeństwa. Niewielkie gabaryty auta sprawiają, że poruszanie się po mieście nie przysparza żadnych problemów, podobnie jak parkowanie na ciasnych parkingach lub zatłoczonych uliczkach. Mały silnik zapewnia przyzwoite osiągi a przy tym zadowala się niewielką ilością paliwa.

Opel Corsa C zadebiutował w 2000 roku i tym samym zastąpił wysłużoną już Corsę drugiej generacji. Nowa bryła, zupełnie nowy design, udoskonalone silniki benzynowe oraz nowy silnik Diesla (1.3CDTI) przyciągnęły dużą grupę klientów. Corsa C była produkowana do 2006 roku, przy czym w 2003 roku przeszła facelifitng   

Moja Corsa był to egzemplarz z roku 2003 pochodzący z importu z Niemiec. Auto pochodziło od pierwszego właściciela i miało przejechane zaledwie 60 tysięcy kilometrów. Kupując ją kilka lat temu prezentowała się praktycznie jak nowe auto, co z resztą później potwierdziło się w czasie eksploatacji. Moja Corsa w wersji trzydrzwiowej jak na auto tej klasy była bardzo przestronna. Miejsca przeznaczonego dla kierowcy jest bardzo dużo, mogę stwierdzić, że wręcz miałem wrażenie podróżowania samochodem o klasę wyższym. Pozycja za kierownicą jest bardzo wygodna, fotele są dobrze wyprofilowane, obsługa wszystkich przełączników i pokręteł intuicyjna.

 

Silnik Corsy to trzycylindrowa jednostka benzynowa o pojemności 1.0 litra. Sam osobiście się śmiałem, że moja Mama ma większy silnik w pralce automatycznej, ale zapewniam daje radę. Przyspieszenie jest lepsze niż dobre, jak na taki mały silnik. Bez większego trudu udaje się osiągnąć prędkość maksymalną podaną przez producenta. Auto przy tym jest stabilne i dobrze trzyma się drogi. Dużym plusem jest elektryczne wspomaganie układu kierowniczego, z tym że, należy na nie uważać przy pokonywaniu ostrych zakrętów przy większych prędkościach. I teraz jedna z ważniejszych rzeczy a mianowicie spalanie. Tankując zbiornik paliwa do pełna na długo zapomnimy o wizytach w cpn-ie. Jadąc w dłuższą trasę przy spokojnej jeździe bez problemu możemy zejść poniżej 5l/100km natomiast w mieście przy normalnej jeździe spalanie w granicach 5-5.6l/100km.

Na co zwrócić uwagę? Przy jednostkach napędowych (1.0l) gdzie zastosowano łańcuch rozrządu często zdarza się, że łańcuch się rozciąga i lubi hałasować. Jest to częsta przypadłość tych jednostek. Ponadto należy zwrócić uwagę na wspomaganie, które również lubi szwankować.    

Duda Daniel

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27344 )
Array ( [docId] => 27344 )