Polscy przedsiębiorcy stopniowo przekonują się do komfortu, jaki daje usługa Full Service Leasing (FSL). W ramach FSL firma wraz z leasingowanymi pojazdami otrzymuje również pakiet dodatkowych usług, m.in. zakup ubezpieczenia komunikacyjnego, świadczenie assistance. Tym samym przedsiębiorca nie musi już zajmować się obsługą służbowych aut, a wszystkie czynności z tym związane wykonuje dla niego leasingodawca świadczący usługi zarządzania flotą.
Oszczędniej dzięki Full Service Leasing
Firmy leasingowe zaczęły walczyć o rynek, oferując nie tylko finansowanie zakupu floty, ale również kompleksową obsługę wszystkich zagadnień wiążących się z używaniem samochodu. Taka usługa nazywa się Full Service Leasing.
Usługa Full Service Leasing pozwala na korzystanie z tych samych preferencji podatkowych, co klasyczny leasing. Analogicznie, jak w tradycyjnym modelu, wpłaty początkowe i raty leasingowe mogą być w całości wliczanie w koszty uzyskania przychodu. Podatek VAT jest natomiast naliczany nie od pełnej wartości pojazdu, ale od poszczególnych opłat. Elementem odróżniającym usługi FSL od tradycyjnego leasingu, jest przekazanie korzystającemu kompleksowego zarządzania pojazdami użytkowanym przez firmę. Daje to klientowi pełną kontrolę nad samochodami, łatwość pozyskania niezbędnych informacji o stanie pojazdu oraz odciążenie kosztów serwisowych.
Coraz więcej firm stara się unikać problemów związanych z zarządzaniem samochodami, nie chcąc tworzyć rozbudowanych struktur kadrowych, ani wykupywać pojazdów po zakończeniu kontraktu. Wolą wymieniać je cyklicznie na nowe. Klienci z tej grupy oczekują z reguły nie tylko finansowania pojazdów, ale nadzoru oraz komfortu korzystania z floty. FSL nie wymaga również angażowania środków własnych firmy na zakup samochodów służbowych. Pozostają one w przedsiębiorstwie i mogą zostać przeznaczone na inne cele. To również leasingodawca bierze na siebie kwestię wymiany floty, realizując wszelkie formalności związane z odsprzedażą.
Źródło: IBRM Samar
Tagi: leasing, samochód służbowy
