Pakiet jubileuszowy jest kolejnym krokiem w kierunku lepszej obsługi. Poza tym Microsoft poprawił wyszukiwanie w ramach ustawień. Teraz gdy w oknie wyszukiwania wpisujemy pojęcie, to Windows 10 wyświetla wpisy podglądu razem z przynależnym suwakiem i przełącznikiem. Jednym kliknięciem przechodzimy do poszukiwanego ustawienia.
Korzyści z nowych funkcji Windows
Wielka aktualizacja jubileuszowa Windows 10 przeszła bez problemu. Kilku czytelników zgłaszało problemy, ale ogólnie było spokojnie. Kto jednak chciał przeczekać to zamieszanie, ten powinien najpóźniej teraz zainstalować nową aktualizację. Mianowicie zapewnia ona lepszą obsługę, nowe funkcje i więcej komfortu.
Lepsze szukanie w „ustawieniach”
Coraz więcej funkcji ze znanego nam panelu sterowania w Windows 7 przechodzi do ustawień wprowadzonych przez Windows 8. Na przykład ustawienia wyświetlania, sterowanie aktualizacjami i zarządzanie kontem. Kiedyś cały panel sterowania w ogóle zniknie, dzięki czemu obsługa Windows 10 stanie się jeszcze łatwiejsza.
Dwa nowe ustawienia aktualizacji i więcej komfortu
- Zmiana czasu użytkowania: Jedną z nowości znajdziemy, klikając Windows + I w ustawieniach pod Aktualizacjami i bezpieczeństwem w Aktualizacji Windows. Nazywa się ona zmianą czasu użytkowania.
Tu ustala się, kiedy komputer jest zazwyczaj używany. Po dokonaniu tego Windows 10 w tym czasie nie będzie wykonywał żadnych automatycznych ponownych uruchomień systemu, na przykład po zainstalowaniu nowych aktualizacji.
- Opcje ponownego uruchamiania: Jedna z najbardziej denerwujących cech Windowsa. Jeżeli komputer nie był uruchamiany przez dłuższy czas, to instalacja krytycznych aktualizacji następowała automatycznie bez wcześniejszego ostrzeżenia i często także pod nieobecność. W opcjach ponownego uruchomienia mamy teraz możliwość ustalenia godziny, o której Windows 10 będzie instalował nowe aktualizacje i następnie ponownie uruchamiał komputer. Przede wszystkim jest to korzystne, gdy należymy do grupy użytkowników, która bardzo rzadko wyłącza komputer lub nigdy go nie wyłącza. Dotychczas Windows sam ustalał moment ponownego uruchomienia. Ważne: Przełącznik w tym menu można włączyć, tylko gdy dostępne są nowe aktualizacje.
