Najprawdopodobniej niechęć do współpracy ze strony drukarki jest związana z tym, że Windows 10 automatycznie instaluje sterowniki. W ten sposób Microsoft zamierza ułatwić utrzymywanie systemu i sterowników w stanie aktualnym. Dobry pomysł, ale czasem niektóre z nich nie działają tak niezawodnie, jak te pochodzące od producenta urządzeń i bezpośrednio pobrane ze strony producenta.
Drukarka po aktualizacji nie chce drukować
Aktualizacje Windows 10 mogą powodować różne, nawet rzadko występujące problemy. Co robić, gdy drukarka odmówi posłuszeństwa?
Problem z drukarką może polegać na tym, że wskutek aktualizacji została zmieniona nazwa drukarki, stąd też nie istnieje drukarka domyślna. W takim wypadku przeważnie podgląd druku też nie działa prawidłowo. Należy zatem otworzyć Ustawienia i kliknąć w Urządzenia i Drukarki i Skanery. Kliknąć w nazwę drukarki i wybrać Ustaw jako domyślną. Gotowe!
Jeżeli ponadto chcieliby Państwo, aby Windows 10 sam nie instalował automatycznie nowych sterowników, to należy postąpić następująco:
1. W polu wyszukiwania należy wpisać pojęcie Ustawienia instalacji urządzeń i wcisnąć Enter.
2. Wówczas można wybrać: Albo Tak, aby wymusić automatyczną instalację sterowników (i pobieranie wiernych symboli urządzeń dla okna Urządzenia i drukarki).
Albo Nie aby temu zapobiec (Państwa urządzenie np. nie działa jak powinno). Następnie proces należy zakończyć przez kliknięcie na Zapisz ustawienia.
Propozycja: W moim systemie kliknąłem w Tak. Problemy ze sterownikami dzięki temu ustawieniu są skrajną rzadkością.
Zobacz także:
Tagi: firma, komputer w firmie
